Elma Çayı İle Zayıflama

Perşembe, 15 Eyl 2011 yorum ekle yorumlara git

Elma çayı ile zayıflamanın ne kadar basit olduğunu sizlere vereceğimiz tarif ile anlayabileceksiniz. Son zamanlarda elma çayı sayesinde zayıflayan birçok bay ve bayan insanları çeşitli gazete yazılarında, TV ekranlarında görebilmekteyiz. Bu işin sırrını sizlerle paylaşmak gerekirse;

1-2 adet elmayı doğrayarak 4’e bölelim. Bu elmaların kabukları da kendiliğinden kalmalı, soyulmamalıdır. 1 litre kadar su içine doğradığımız elmaları katarak haşlayalım ve haşlanması biten bu karşıma, limon, tarçın ekleyin. Daha sonra tekrardan kaynatarak demlenmesini bekleyiniz. Bu karışım bitiminde genci yaşlısı 7’sinden 70’ine kadar her insan bu ilaç gibi gelecek olan çayı içebilir. Günde 3 veya 4 defa tüketmeniz yeterli olacaktır.

Ayriyeten yine çeşitli diyetler arasında gelen en popüler bir diyet olan elma sirkesiyle de kilolarınızdan kurtulabilirsiniz. Yine oldukça popüler ve etkisi yoğun olan bu diyet ile metabolizmanızı hızlandırarak yağlarınızı yakmada yararlı bir adım atmış olabilirsiniz. Öncelikle her sabah uyandıktan sonra gerekli sporunuzu yapıp ardından kahvaltınızı etmeden önce sizlere aç karnınızla birlikte 1 bardağa ılık su koyarak, bal ve elma sirkesini birer kaşık koyup karıştırın ve için.

Bu karışım sizlerin metabolizmanızı hızlandıracak olup yoğun şekilde zayıflamanız konusunda yararları olacaktır. Aynı zamanda bal gibi besin kaynağının da vücudunuza girmesiyle hem beslenecek hem de balın bir diğer etkisi olan yakıcı özelliğinden faydalanmış olacaksınız. Eğer elma sirkesi evinizde bulunmuyorsa sizlere bir diğer takviye olarak yarım kadar limon önerebiliriz

 1. hayal
  Cuma, 16 Eyl 2011 zamanında 07:50 | #1

  Elma en sevdiğim meyvelerden birisi. Elma çayı nerede ise elma kompostosu gibi olmuş. Sürekli yapıp içmekte fayda olduğu kanısındayım. Paylaşımınız için teşekkür ederim.

 2. esra
  Cumartesi, 24 Eyl 2011 zamanında 16:47 | #2

  düzenLi tüketiLdiğinde yakLasık kaç kilo veriliyor ?

 1. şimdilik geri bağlantı yok