ana sayfa > Genel, Zayıflama, Zayıflama Yöntemleri > Psikolojik olarak zayıflamaya inanmak

Psikolojik olarak zayıflamaya inanmak

Cuma, 10 Haz 2011 yorum ekle yorumlara git

Fazla kilolu olmanın pek çok sebebi bulunmaktadır.

Bu sebeplerin ilk genlerden gelen etkilerdir. Yada diğer bir deyiş ile zaten kilo almaya meyiliniz bulunmasına rağmen aileniz tarafından yedikleriniz kontrol altına alınmazsa hızlı bir şekilde kilo alabilirsiniz.

Eğer sebep bu değilse yanlış beslenmeden kaynaklanmaktadır. Kilo verme hususuna yeterince dikkat etmezseniz kısa bir süre içerisinde yağlanabilirsiniz. Bu duruma bir de hareketsizlik ve yanlış beslenme eklenirse ne kadar hızlı kilo aldığınızı kendinizde gözlerinizle görebilirsiniz.

Diğer bir husus ise vakitsiz beslenmektir. Vakitsiz bir şekilde beslenirse yani uyumadan hemen önce yemek yerseniz hızlı bir şekilde kilo alırsınız. Bu şekilde alınan kiloları vermenin de hiç kolay olmadığının unutulmaması gerekmektedir.

Eğer sağlıklı bir şekilde kilo vermek istiyorsanız yukarıda belirttiğimiz etkilerin hepsinden haberdar olmanız gerekmektedir. Aynı şekilde kilo vermeye psikolojik olarak inanmanız da çok etkilidir. Her şeyden önce ben kilo verebilirim derseniz kısa bir süre içerisinde kilo verebilirsiniz. Bu konuda yaptığınız plan ve programlara harfiyen uymanın da büyük bir önemi bulunmaktadır. Örneğin hazırlanmış olan diyet listelerinden bir hafta içinde vazgeçerseniz vücudunuz az yemeye alışmış olmanın hemen sonrasında gelen boşluktan dolayı kilo kaybına uğrayabilir.

Aynı şekilde kendinize bazı yardımcılar seçebilirsiniz. Bu yardımcılar bazı bitkisel ilaçlar ve şifalı bitkiler olabilir. Onlar sayesinde kolaylıkla yağ yakmanız da mümkündür. Bu konuda yapılması gereken bir diğer önemli adım, egzersizdir. Düzenli olarak egzersiz yapmanın ne kadar önemli olduğu da unutulmamalıdır.

  1. zerrin
    Cumartesi, 11 Haz 2011 zamanında 18:51 | #1

    Herşey beyinde başlıyor. bende yıllarca ne yersem yarıyor diye diye kilo aldım. sonra zayıflayacağım diye kendi kendime telkinlerde bulundum. Baktımki daha az yemeğe başlamışım.
    kendi kendinizi inandırırsanız işin yarısını halletmiş olursunuz.

  1. şimdilik geri bağlantı yok