ana sayfa > Zayıflama hapları > Zayıflama Hapları

Zayıflama Hapları

Salı, 12 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

Zayıflama hapları, iştah merkezini kontrol edenler ve hormonel bir takım değişikliklere neden olanlar olmak üzere iki grupta incelenebilir. Farklı sorunlarda kullanılması gereken pek çok farklı zayıflama hapı var. Aslında zayıflama hapları kişinin bir eczaneye gidip alabileceği haplar değildir. Zayıflama hapları, uzman bir hekim veya diyet uzmanı tarafından ciddi bir şekilde oturulup tanıya göre, beslenme problemiyle birlikte kullanılması gereken çok ciddi ilaçlardır. Bilinçsizle kullanılan haplar nedeniyle sağlığımızı bozabiliriz.

Zayıflama haplarıyla ne kadar kilo verdiriyor?

Zayıflama haplarında ki ilk hedef, kişinin toplam kilosunun 10’da birini vermesi üzerinedir. Bu yöntem kullanılırken beslenmeyle parelerdir. Eğer kişi bu hapları kullanırken bir yandan da sağlıklı olmayan yeme alışkanlığını bırakmazsa kilo vermeyebileceği gibi daha fazla kilo alabilir. Hapların kullanımı bir uzmanın kontrolü altında olmaz ise; fazla kullanılırsa, daha fazla kilo verilir insanın vücudunda ki yağ oranının altına da inilirse kas kaybı başlarsa ciddi sorunlarla hatta böbrek yetmezliği dâhil birçok sorunla karşılaşılabilinir.

Herkes Zayıflama Haplarıyla Kilo Verilebilir mi?

Fazla kilolarımız 15 kilonun üzerinde değilse bir uzmana danışılarak bu haplar alınabilir. İstenildiği zaman gelişi güzel bu hapların kullanılması oldukça zararlıdır. Kişilerin belli bir hastalığı mevcut değilse veya bu hastalık zayıflama ilaçlarının kullanılmasına engel teşkil etmiyorsa; kişilerin normal diyetleri içerisinde ek olarak bu yöntem kullanılabilinir.  Kişinin eğer bir sağlık problemi varsa kendi başına bir zayıflama ilacı kullanmaya başladıysa bundan fayda yerine %100 zarar görecektir.

Zayıflama Haplarını Kullanırken Nasıl Bir Diyet Uygulamalıyız?

Zayıflama haplarının kullanım miktarı kişinin kilosu, yaşı, cinsiyetine göre ayarlanmaktadır. Bu dönem uzmanlar tarafından belirlenen diyetler geçici olmak yerine hastanın kilo verip zayıfladıktan sonra da kullandığı form tutturucu diyetler oluyor. Yani bu dönem kullanılan yöntemler kişilerin yaşayış tarzı haline geliyor. Ama şu bilinmelidir ki insanlar hep aynı şeyleri yerse sıkılırlar ve diyetlerinden vazgeçebilirler. Bu nedenle bu nedenle zayıflama hapları alınırken yapılan diyetler genelde sıkıcı olmamaktadır. Bu dönem yapılan diyetler çok belli bir standarda oturtturulmuş diyetler yerine alternatifi bol diyetler olmaktadır. Örneğin, çok kilolu bireylerde kilo verme süreci zayıf kişilere göre daha uzundur. Bu nedenle bu dönemde çok kilo verecek olan bireylerin, diyetten sıkılmaması için arada değişik yemekler yemesine izin vererek motivasyonları artırılmaması hedeflenmektedir. Zayıflama hapları kullananlar genelde “bu ilacı kullanıyorum bir diyete ihtiyacım yok” gibi bir yanılgıya düşüyorlar. Çünkü bireyin kilolarını düzene sokmak ve daha hızlı zayıflamak için beslenmesini düzene koymuş olması gerekmektedir. Diyet yapılmadan kullanılan zayıflama hapı kullanımında kişi kilo veremez. İlerleyen sürede ise bu kısa sürede zayıflama hapı kullanarak verdiği kilonun misli misli fazlasını alır.

Zayıflama haplarının ne tür yan etkileri vardır?

Zayıflama hapı kullanarak zayıflamayı amaçlayan kişilerde bazı yan etkiler görülmektedir. Bunlar genel olarak bir uzmana başvurulmadan kendince alınan zayıflama hapları sonucu etkilerini göstermektedir. Bazı yan etkileri şunlardır; kalbin dakikada 100 kereden fazla  atması sonuca ortaya çıkan taşikardiye, çeşitli tansiyon yükselmesi ve düşmesi gibi tansiyonel sorunlar. Tiroit ve diyabet yani şeker hastalığı olan kişilerde büyük sorunlarla karşılaşılabilinir. Ayrıca kadınlarda regli döneminin gecikmesi olarak devam edebiliriz. Hatta bazı durumlarda ölümle bile sonuçlanan vakalar görülmektedir. Bu nedenle bu zayıflama haplarının kullanımı her hangi bir tehlike yaratmaması açısından bir uzmana başvurularak. Bir diyet ve form tutma sürecinden geçerek kullanılmalıdır.

Categories: Zayıflama hapları Tags:
 1. hakan
  Çarşamba, 13 Nis 2011 zamanında 19:59 | #1

  peki hocam tavsiye ettiginiz bir zayıflama hapı varmı

  • admin
   Çarşamba, 13 Nis 2011 zamanında 20:02 | #2

   bizim öyle bir tavsiyede bulunma sansımız elbeette yok en uygunu siz bir hekimden yardım alın

 1. Çarşamba, 02 Kas 2011 zamanında 17:07 | #1