ana sayfa > Zayıflama İlaçları > Zayıflama İlaçları

Zayıflama İlaçları

Pazar, 24 Nis 2011 yorum ekle yorumlara git

Zayıflama ilaçlarını herkes gönül rahatlığı ile kullanabilir diye bir şey yok.  Özellikle zayıflama ilaçlarını normal ağırlıkta veya hafif şişman kişiler de kullanıyorsa çok ciddi problemler yaratabilir. Zayıflama ilacı dendiğinde bu hapların çok fazla türleri var. Örneğin, yağların depolanmasını engelleyen haplar var, yosun hapları var v.s. Bitkisel olarak hazırlanmış bir çok zayıflama ilacı var. Ama tabii ki mutlaka bir uzmana tanışarak bu ilaçları zayıflamak isteyenlerin alması gerekir. Ayrıca bu ilaçlar gerekmediği sürece asla alınmamalıdır.  Yani kişiler kesinlikle kendi başlarına karar vererek eczanelerden satın alarak, kendi başlarına bu ürünlere başlayıp zayıflamaya çalışmasınlar.

Zayıflama ilaçları bir doktor veya bir diyetisyen tavsiyesinde bu hapların kullanılması gerekiyor. Ne bir eczacı ne de bir arkadaş tavsiyesiyle bu ürünler kullanılamaz. Çok zararlı etkileri de olabilir. Vücutta bir çok minerali ve vitaminin emilimini etkileyebilecek kadar kötü düzeye kadar gelebilir. Bunun dışında çok ciddi kilo verimlerine neden olabileceği gibi bırakılmasıyla çok ciddi kilo alımlarına da neden olabilir. Tüm bunların yanında tabi ki bunların olumlu etkileri de vardır. Ama tabi ki uzmanlar tarafından önerildiği ve düzenli bir şekilde kullanıldığı sürece olumlu etkileri var.

Diğer bir zayıflama ilacı da zayıflama bantlarıdır. Bu zayıflama bantlarının zayıflamaya etkisi olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Zayıflama bantlarının kontrollü bir şekilde yapılması gerekiyor. Zayıflama bantlarının etkisi; kişilerde ki açlık hissinin azaltılması, tıpkı sigara içen bireylerde nikotin bantının kullanılması gibi. Ama şu unutulmamalıdır ki kişi, beslenme durumunu yani beslenme alışkanlıklarını değiştirmediği sürece ne bant kullanması ne de zayıflatıcı haplar kullanmasının hiçbir anlamı yoktur. Çünkü bunların hepsi kısa dönemde kiloyu düzeltecek şeylerdir. Sonrasında tekrardan kilo alımı ve bir çok hastalığa neden olabilir böyle şeyler. O yüzden lütfen uzmanlar danışarak alınmalı ve kullanılmalıdır. Kişi açlığını durduramıyorsa elbette ki bu tür yöntemlere başvurulup, kişinin açlık durumunu yani çok yemek yemesini durdurmak için bir şekilde akapuntur, zayıflama bantı gibi yöntemlere başvurabilir. Ama sadece bunlarla kişin zayıflamaya çalışması demek, hiçbir şekilde beslenme alışkanlığını değiştirmeden çok kısa bir süreliğine çok az bir kilo verip, sonra da eski kilosuna geri dönmesi demektir. Yani bu yöntemler zayıflamak için kesin bir çözüm değildir.

Fazla kilonun sebebi asla fazla yemek yemek değildir. Eğer metabolik bir hastalık varsa, şişmanlığa neden olur. Şişmanlık pek çok hastalığa da neden olmaktadır. Bunların en başında troid, diyabet gelmektedir. Kilo problemiyle hiper tansiyon ve kalp hastalıkları da ortaya çıkar. O yüzden pek çok hastalıkla kilo direk ilintilidir. Hepsi birbirini etkiler. Elbette ki genetik faktörler de çok önemlidir. Yani birey ailesinden birinde ki hastalığı veya obeziteyi taşıyorsa elbette ki kilolu olma olasılığı çok yüksektir. Ayrıca annenin gebelik sırasındaki beslenme şekli annenin çocuğunun ilerde ki beslenme şeklini çok ciddi şekilde etkiler. Bunun dışında uykusuzluk ve stres kilo alımına neden olmaktadır. Bu yüzden stres, uykusuzluk, alkol ve uyuşturucu kullanımı kilo alımına neden olur. Bu tür sorunların da çeşitli ilaçlarla bir uzman gözetiminde tedavi edilmesi gerekir.

 1. leyla
  Pazar, 24 Nis 2011 zamanında 20:25 | #1

  tesekürler bilgiler için

 2. admin
  Pazar, 24 Nis 2011 zamanında 20:27 | #2

  leyla :

  tesekürler bilgiler için

  biz tesekür ederiz

 1. şimdilik geri bağlantı yok